Verkeer richting Borsbeek op 1 rijstrook. Omleiding voor verkeer richting Wilrijk.

|
|
|
|
NIEUWSBRIEF
HERAANLEG N1xR11 - MORTSEL
Dinsdag 20 mei 2025 |
|
|
|
|
|
|
De werken aan het kruispunt Vredebaan, Krijgsbaan (R11) met de Antwerpsestraat (N1) in Mortsel verlopen vlot. Op maandag 26 mei start de tweede fase. Dan beginnen we aan de zuidzijde van de Vredebaan (Wilrijk richting Mortsel) en de Van Peborghlei. Ter hoogte van de oversteekplaats aan de Minervastraat werken we aan de zijde van de Vredebaan richting Borsbeek, aan de kant van de huizen. De werken op de R11xN1 duren vermoedelijk tot en met maandag 16 juni 2025.
In deze nieuwsbrief lees je meer over de timing, fasering en de omleidingen voor het verkeer tijdens de werken van fase 2. |
|
|
|
|
|
|
Bewoners in de ruime omgeving ontvangen eerstdaags een brief in de bus. |
|
|
|
|
|
|
Fasewissel vanaf maandag 26 mei |
|
|
|
|
|
|
Fase 2 start op maandag 26 mei. Zowel aan het kruispunt als ter hoogte van de nieuwe oversteekplaats aan de Minervastraat werken we dan aan de zijde van de Vredebaan richting Borsbeek. Vermoedelijk op maandag 16 juni activeren we de nieuwe verkeerslichten. |
|
|
|
|
|
|
De planning is steeds onder voorbehoud van gunstige weers- en werfomstandigheden. |
|
|
|
|
|
|
Fase 2: verkeersmaatregelen en omleiding |
|
Tijdelijke verkeerslichten regelen alle verkeersstromen op het kruispunt. Verder gelden deze maatregelen.
Voetgangers en fietsers |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verkeerssituatie voor fietsverkeer van 26 mei tot en met 16 juni 2025. © AWV |
|
|
|
Voetgangers en fietsers op de N1 komende van Luithagen/Antwerpen passeren het kruispunt aan de zijde waar niet gewerkt wordt.
Fietsers op de R11 fietsen in dubbelrichting aan de zijde waar niet gewerkt wordt.
Opgelet, de Minervastraat en de Van Peborghlei zijn afgesloten voor alle verkeer. Fietsverkeer van en naar de Van Peborghlei en de Minervastraat rijdt om via de Eduard Arsenstraat en J. De Vriendtstraat. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gemotoriseerd verkeer richting Borsbeek passeert de werfzone aan de Minervastraat én aan het kruispunt op één rijstrook.
Gemotoriseerd verkeer richting Wilrijk, komende van Borsbeek of van het centrum van Mortsel, volgt aan het kruispunt een omleiding via de N1, Jozef Hermanslei en Vredebaan.
Doorgaand en zwaar verkeer (+3,5 ton) van de E313 naar de E19 (en omgekeerd) volgt een omleiding via de R1. |
|
|
|
|
|
Verkeerssituatie voor gemotoriseerd verkeer van 26 mei tot en met 16 juni 2025. © AWV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Impact op de zijstraten
De Minervastraat loopt dood tegen de werfzone op de R11. Vanaf de R11 komende uit Wilrijk volg je een omleiding via de E. Arsenstraat en J. De Vriendtstraat om de Minervastraat te bereiken. Van de Minervastraat naar de R11 rijden, kan via de Minervastraat, Jacob de Roorestraat en Fort V-straat.
Goed om te weten: Het tankstation op de hoek van de Minervastraat en R11 blijft bereikbaar via de R11. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Het project in een notendop |
|
Het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) voert in samenwerking met de stad Mortsel de gedeeltelijke heraanleg van het kruispunt R11 x N1 in Mortsel uit om conflicten tussen de actieve weggebruikers en het gemotoriseerd verkeer zoveel mogelijk weg te werken. Het kruispunt wordt aan de zijde van de Vredebaan heringericht om de veiligheid te verhogen en de doorstroming van het gemotoriseerd verkeer te verbeteren. Aan de andere zijde van het kruispunt, op de Krijgsbaan, worden de rijstroken anders ingedeeld zonder structurele aanpassingen. Tegelijk komt er ook een nieuwe oversteekplaats ter hoogte van de Minervastraat en creëren we aan het uiteinde van de Van Peborghlei een brede vlotte aansluiting op het vernieuwde dubbelrichtingsfietspad langs de R11. |
|
|
|
|
|
|
|
Blijf op de hoogte! |
|
Surf naar wegenenverkeer.be/mortsel voor alle informatie over het project en de meest recente info over de verkeershinder. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dit is een officiële nieuwsbrief van de Vlaamse overheid. |
|
Deze e-mail werd gestuurd naar:
j*******@s*********m
Agentschap Wegen en Verkeer |
|
|
|
|
|
|
|
